STRAŻ – Z nami bezpieczniej


Ochotnicze

Straże Pożarne

GMINY KROBIA 

zał. 1885


STRAŻ – Z nami bezpieczniej


Ochotnicze

Straże Pożarne

GMINY KROBIA 

zał. 1885


STRAŻ – Z nami bezpieczniej


Ochotnicze

Straże Pożarne

GMINY KROBIA 

zał. 1885


STRAŻ – Z nami bezpieczniej


Ochotnicze

Straże Pożarne

GMINY KROBIA 

zał. 1885


STRAŻ – Z nami bezpieczniej


Ochotnicze

Straże Pożarne

GMINY KROBIA 

zał. 1885


STRAŻ – Z nami bezpieczniej


Ochotnicze

Straże Pożarne

GMINY KROBIA 

zał. 1885


STRAŻ – Z nami bezpieczniej


Ochotnicze

Straże Pożarne

GMINY KROBIA 

zał. 1885


STRAŻ – Z nami bezpieczniej


Ochotnicze

Straże Pożarne

GMINY KROBIA 

zał. 1885


STRAŻ – Z nami bezpieczniej


Ochotnicze

Straże Pożarne

GMINY KROBIA 

zał. 1885


STRAŻ – Z nami bezpieczniej


Ochotnicze

Straże Pożarne

GMINY KROBIA 

zał. 1885


STRAŻ – Z nami bezpieczniej


Ochotnicze

Straże Pożarne

GMINY KROBIA 

zał. 1885


STRAŻ – Z nami bezpieczniej


Ochotnicze

Straże Pożarne

GMINY KROBIA 

zał. 1885


STRAŻ – Z nami bezpieczniej


Ochotnicze

Straże Pożarne

GMINY KROBIA 

zał. 1885


STRAŻ – Z nami bezpieczniej


Ochotnicze

Straże Pożarne

GMINY KROBIA 

zał. 1885

Wiedzą jak zapobiegać pożarom

56 uczestników wzięło udział w tegorocznych eliminacjach gminnych Otwartego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom" (OTWP ), które 21 lutego odbyły się w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Krobi. Warto podkreślić, że po raz pierwszy od kilkunastu lat, prócz młodzieży zrzeszonej w ramach młodzieżowych drużyn pożarniczych, do konkursu przystąpili również uczniowie, którzy do MDP nie należą, przygotowani pod kierunkiem nauczycieli z ZSPiG w Pudliszkach oraz ZS w Gostkowie. Uczestnicy eliminacji gminnych OTWP, których już od kilku lat organizatorami są: Zarząd Oddziału Miejsko – Gminnego ZOSP RP w Krobi oraz Gmina Krobia, rywalizowali w trzech grupach wiekowych - uczniów szkół: podstawowych,

gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Każdy z nich odpowiedzieć musiał na 30 pytań testowych, których skala trudności dostosowana była do wieku oraz potencjalnej wiedzy uczestników. Młodzież odpowiadała zarówno na pytania dotyczące stricte wiedzy pożarniczej, jak również historii pożarnictwa, pierwszej pomocy czy też działalności organizacyjnej Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Zgodnie z założeniami eliminacji gminnych, oprócz części pisemnej, odbyła się również część ustna, do której awansowało pięciu najlepszych zawodników z każdej z kategorii wiekowych. W tym przypadku uczestnicy konkursu odpowiadali na dwa pytania teoretyczne, a dodatkowo wykazać musieli się znajomością sprzętu ochrony przeciwpożarowej, którego podać należało nazwę i przeznaczenie. Ostatecznie w grupie uczniów szkół podstawowych zwyciężyła Zuzanna Czernik reprezentująca OSP Krobia i ZSPiG w Krobi, za którą uplasowali się odpowiednio: uczennica ZSPiG w Starej Krobi Weronika Berus, reprezentująca jednocześnie OSP Sułkowice oraz Bartosz Chudy z OSP Krobia, uczęszczający do ZSPiG w Krobi. W grupie gimnazjalistów największą wiedzą wykazał się zaś Mikołaj Gubański - reprezentant OSP Krobia i ZSPiG w Krobi. Drugie miejsce zajął Przemysław Stankowski, również reprezentujący OSP Krobia i ZSPiG w Krobi, a trzecie miejsce wywalczył Jakub Maćkowiak z Sułkowic - uczeń ZSPiG w Starej Krobi oraz członek MDP przy OSP Sułkowice. W najstarszej grupie wiekowej - uczniów szkół ponadgimnazjalnych, zwycięzcą eliminacji gminnych OTWP został Marcin Bujak z Domachowa, reprezentujący miejscową jednostkę OSP oraz ZSOiZ w Krobi.Drugie miejsce przypadło Aurelii Dopierała z OSP Pudliszki, a trzecie Sławomirowi Bujakowi z OSP Domachowo, którzy na co dzień uczęszczają do ZSOiZ w Krobi. W ramach eliminacji gminnych OTWP wyłoniono również ich najlepszego zawodnika - tego, który uzyskał łącznie najwyższa liczbę punktów. Został nim, Marcin Bujak z Domachowa, który w nagrodę otrzymał tablet. Na zakończenie konkursu wszyscy jego uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a trzy najlepsze osoby z każdej z kategorii wiekowych dodatkowo atrakcyjne nagrody rzeczowe ( drukarki, walizki podróżne oraz sprzęt AGD ), które wręczyli Burmistrz Krobi Sebastian Czwojda oraz Prezes Zarządu Oddziału Miejsko – Gminnego ZOSP RP w Krobi Jan Duda. Dwoje najlepszych zawodników w każdej kategorii wiekowej awansowało jednocześnie do eliminacji powiatowych OTWP "Młodzież zapobiega pożarom", które 22 marca odbędą się w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gostyniu. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy wiedzy, którą się wykazali, a jednocześnie zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach, turniejach i wydarzeniach, dedykowanych przede wszystkim najmłodszym strażakom. Już w marcu przewidziano dla nich kolejną imprezę, którą będzie II Halowy turniej piłkarski.

Więcej zdjęć dostępnych jest pod adresem: facebok