STRAŻ – Z nami bezpieczniej


Ochotnicze

Straże Pożarne

GMINY KROBIA 

zał. 1885


STRAŻ – Z nami bezpieczniej


Ochotnicze

Straże Pożarne

GMINY KROBIA 

zał. 1885


STRAŻ – Z nami bezpieczniej


Ochotnicze

Straże Pożarne

GMINY KROBIA 

zał. 1885


STRAŻ – Z nami bezpieczniej


Ochotnicze

Straże Pożarne

GMINY KROBIA 

zał. 1885


STRAŻ – Z nami bezpieczniej


Ochotnicze

Straże Pożarne

GMINY KROBIA 

zał. 1885


STRAŻ – Z nami bezpieczniej


Ochotnicze

Straże Pożarne

GMINY KROBIA 

zał. 1885


STRAŻ – Z nami bezpieczniej


Ochotnicze

Straże Pożarne

GMINY KROBIA 

zał. 1885


STRAŻ – Z nami bezpieczniej


Ochotnicze

Straże Pożarne

GMINY KROBIA 

zał. 1885


STRAŻ – Z nami bezpieczniej


Ochotnicze

Straże Pożarne

GMINY KROBIA 

zał. 1885


STRAŻ – Z nami bezpieczniej


Ochotnicze

Straże Pożarne

GMINY KROBIA 

zał. 1885


STRAŻ – Z nami bezpieczniej


Ochotnicze

Straże Pożarne

GMINY KROBIA 

zał. 1885


STRAŻ – Z nami bezpieczniej


Ochotnicze

Straże Pożarne

GMINY KROBIA 

zał. 1885


STRAŻ – Z nami bezpieczniej


Ochotnicze

Straże Pożarne

GMINY KROBIA 

zał. 1885


STRAŻ – Z nami bezpieczniej


Ochotnicze

Straże Pożarne

GMINY KROBIA 

zał. 1885

Zwyciężyli strażacy z Gogolewa

 {gallery}zawody_straz_2015:200:160:1:0{/gallery}24 maja na stadionie sportowym w Pudliszkach odbyły się Miejsko-Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze jednostek ochotniczych straży pożarnych z terenu gminy Krobia, których organizatorem był Zarząd Oddziału Miejsko - Gminnego ZOSP RP w Krobi oraz Gmina Krobia. Łącznie do rywalizacji stanęło 25 drużyny, w tym: 1 żeńska drużyna pożarnicza, 3 żeńskie młodzieżowe drużyny pożarnicze, 10 męskich młodzieżowych drużyn pożarniczych oraz 15 męskich drużyn pożarniczych. Wszystkie zespoły zmierzyły się w dwóch konkurencjach – sztafecie pożarniczej z przeszkodami oraz w ćwiczeniu bojowym tzw. „ bojówce ”. Nad przebiegiem zawodów czuwała komisja sędziowska powołana przez Komendanta Powiatowego PSP w Gostyniu, na czele której stanął st. kpt. Jacek Sowiński.

 

 

Ostatecznie sportowo-pożarniczą rywalizację, którą jak warto podkreślić, oprócz przedstawicieli organizatorów zawodów - Burmistrza Krobi Sebastiana Czwojdy i Prezesa Zarządu Oddziału Miejsko – Gminnego ZOSP RP w Krobi Jana Dudy, przyglądała się spora grupa kibiców oraz zaproszeni goście, w tym Komendant Powiatowy PSP w Gostyniu st. bryg. Krzysztof Łoniewski oraz Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gostyniu Grzegorz Marszałek, wygrali odpowiednio: w kategorii: żeńskich drużyn pożarniczych – OSP Rogowo, żeńskich młodzieżowych drużyn pożarniczych – OSP Pudliszki, męskich młodzieżowych drużyn pożarniczych OSP Domachowo oraz męskich drużyn pożarniczych – OSP Gogolewo I. Na zakończenie zawodów ich organizatorzy wręczyli zwycięzcom sportowo-pożarniczej rywalizacji nagrody rzeczowe i puchary, a wszystkim drużynom pamiątkowe dyplomy. Zawody w Pudliszkach komisja sędziowska oceniła jako bardzo dobrze przygotowane i zorganizowane. W drodze sportowo – pożarniczej rywalizacji żaden z 139 biorących udział w zawodach zawodników nie odniósł kontuzji, a do komisji sędziowskiej nie wpłynęły żadne protesty. Na koniec warto podkreślić, że zanim drużyny przystąpiły do rywalizacji, obecny podczas zawodów Prezes Powiatowego Banku Spółdzielczego w Gostyniu – Marek Banaszak, przekazał na ręce Prezesa OSP Krobia – Barbary Gryczki, automatyczny defibrylator, który strażacy będą mogli wykorzystać w przypadku zatrzymania krążenia u osób, którym udzielać będą pomocy medycznej. Godnym podkreślenia jest również fakt, że dzięki Powiatowemu Bankowi Spółdzielczemu w Gostyniu, defibrylatory trafią do wszystkich jednostek z terenu powiatu gostyńskiego, które działają w ramach Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

 

Klasyfikacja końcowa zawodów ( wg zajętych miejsc ):

 

Żeńskie młodzieżowe drużyny pożarnicze:

 

OSP Pudliszki, OSP Domachowo, OSP Sułkowice

 

Męskie młodzieżowe drużyny pożarnicze:

 

OSP Domachowo, OSP Posadowo, OSP Pudliszki, OSP Gogolewo, OSP Wymysłowo, OSP Krobia, OSP Ziemlin, OSP Sułkowice, OSP Stara Krobia, OSP Potarzyca

 

Żeńskie drużyny pożarnicze:

 

OSP Rogowo – startowała tylko jedna drużyna

 

Męskie drużyny pożarnicze:

 

OSP Gogolewo I, OSP Sułkowice, OSP Domachowo, OSP Gogolewo II, OSP Ziemlin, OSP Posadowo, OSP Rogowo, OSP Stara Krobia, OSP Wymysłowo, OSP Krobia, OSP Pudliszki.

 

 {gallery}zawody_straz_2015{/gallery}