STRAŻ – Z nami bezpieczniej


Ochotnicze

Straże Pożarne

GMINY KROBIA 

zał. 1885


STRAŻ – Z nami bezpieczniej


Ochotnicze

Straże Pożarne

GMINY KROBIA 

zał. 1885


STRAŻ – Z nami bezpieczniej


Ochotnicze

Straże Pożarne

GMINY KROBIA 

zał. 1885


STRAŻ – Z nami bezpieczniej


Ochotnicze

Straże Pożarne

GMINY KROBIA 

zał. 1885


STRAŻ – Z nami bezpieczniej


Ochotnicze

Straże Pożarne

GMINY KROBIA 

zał. 1885


STRAŻ – Z nami bezpieczniej


Ochotnicze

Straże Pożarne

GMINY KROBIA 

zał. 1885


STRAŻ – Z nami bezpieczniej


Ochotnicze

Straże Pożarne

GMINY KROBIA 

zał. 1885


STRAŻ – Z nami bezpieczniej


Ochotnicze

Straże Pożarne

GMINY KROBIA 

zał. 1885


STRAŻ – Z nami bezpieczniej


Ochotnicze

Straże Pożarne

GMINY KROBIA 

zał. 1885


STRAŻ – Z nami bezpieczniej


Ochotnicze

Straże Pożarne

GMINY KROBIA 

zał. 1885


STRAŻ – Z nami bezpieczniej


Ochotnicze

Straże Pożarne

GMINY KROBIA 

zał. 1885


STRAŻ – Z nami bezpieczniej


Ochotnicze

Straże Pożarne

GMINY KROBIA 

zał. 1885


STRAŻ – Z nami bezpieczniej


Ochotnicze

Straże Pożarne

GMINY KROBIA 

zał. 1885


STRAŻ – Z nami bezpieczniej


Ochotnicze

Straże Pożarne

GMINY KROBIA 

zał. 1885

Gminne obchody Dnia Strażaka

{gallery}Gminny_Dzien_Strazaka_2015_1:200:160:1:0{/gallery}Ponad 150 osób wzięło udział w gminnych obchodach Dnia Strażaka, które 8 maja br. odbyły się w Krobi. W gronie uczestników uroczystości znaleźli się zarówno strażacy, jak i ich rodziny oraz zaproszeni goście, w tym reprezentujący Burmistrz Krobi Sebastiana Czwojdę Skarbnik Gminy Krobia Damian Walczak, Przewodniczący Rady Miejskiej w Krobi Łukasz Kubiak oraz członek Prezydium Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gostyniu Bolesław Lipowicz. Strażackie świętowanie rozpoczęła uroczysta msza święta, odprawiona w intencji strażaków w kościele parafialnym w Krobi.

 

 

Warto wspomnieć, że bezpośrednio przed nią, strażacy tradycyjnie złożyli kwiaty i zapalili znicze przed pomnikiem ich patrona – św. Floriana, znajdującym się na krobskim Rynku. Po Eucharystii uczestnicy gminnych obchodów przemaszerowali na plac przed krobską remizą, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Jednym z jej najważniejszych punktów było wręczenie medali i odznaczeń dla strażaków z terenu gminy Krobia. Nie mniej oczekiwanym momentem było podsumowanie konkursu plastycznego „Nasza straż pożarna”, o którym przeczytać możecie Państwo w odrębnym artykule. Uroczystość, której organizatorem był Zarząd Oddziału Miejsko – Gminnego ZOSP RP w Krobi oraz Gmina Krobia zakończył wspólny poczęstunek przy strażackiej grochówce.

Podczas gminnych obchodów Dnia Strażaka medale i odznaczenia otrzymali:

1.Złoty medal „Za zasługi dla pożarnictwa”: Stefan Radoła, Ryszard Przegoń, Stanisław Antkowiak, Jan Andrzejewski, Piotr Bzdęga.

2. Srebrny medal „Za zasługi dla pożarnictwa”: Piotr Polowczyk, Krzysztof Kowalik, Marek Sikora, Krzysztof Łapawa, Roman Olejniczak, Leszek Andrzejewski, Konrad Sikora

3. Brązowy medal „Za zasługi dla pożarnictwa”: Michał Wołos, Piotr Pawlak

4. Odznakę „Strażak Wzorowy”: Adam Wasielewski, Marek Bąk, Emil Stachowiak, Krzysztof Stachowiak, Dawid Olejniczak, Krystian Biernat, Andrzej Michalski, Tomasz Gorzelanny, Paweł Gorzelanny, Ryszard Karolczak

5. Odznakę „Za wysługę lat 5-ciu”: Barbara Gryczka, Mateusz Halągowski, Adam Wasielewski, Sebastian Ciesielski.

6. Odznakę „Za wysługę lat 10-ciu”: Tomasz Głoskiewicz

7. Odznakę „Za wysługę lat 15-stu”: Włodzimierz Kulczak

8. Odznakę „Za wysługę lat 20-stu”: Emanuel Nowacki, Karol Nowacki

9. Odznakę „Za wysługę lat 30-stu”: Janusz Para, Miłosz Pastuszak

10. Odznakę „Za wysługę lat 35-ciu”: Maria Wittig, Zdzisław Wittig, Paweł Duda

11. Odznakę „Za wysługę lat 40-stu”: Hieronim Szulc, Krzysztof Łoniewski, Jerzy giernalczyk

12. Odznakę „Za wysługę lat 45 – ciu Wojciech Andrzejewski, Tadeusz Szpurka

 

 

{gallery}Gminny_Dzien_Strazaka_2015_1{/gallery}